niedziela, 12 stycznia 2014

Czarownica Anna Klejzerowicz

Czarownica Anna Klejzerowicz
Wydawnictwo : Prószyński i S-ka
Liczba stron: 264
ISBN: 978-83-7839-115-9
Warszawa 2012

Śliczna dziewczynka z  brązowymi oczami i zielonym berecie z czerwonym kwiatem przywitała mnie na okładce książki Czarownica Anna Klejzerowicz. 
Spodziewałam się opowieści o kobiecie, kolejnej książki przedstawiającej losy, historie, życie głównej bohaterki a tu psikus książka w swej treści zawiera postacie kobiece lecz napisana jest głównie w mojej opinii o mężczyźnie. O tym jak on patrzy i odczuwa otaczający go świat i jak czasem jemu los płata figla.
 Michał główny bohater paru pierwszych stron , mężczyzna nie czarownica . Współwłaściciel firmy, mężczyzna po przejściach. Przyjeżdża na wieś po Gdańskiem do swoich przyjaciół, postanawia poszukać działki na domek letniskowy, choć i to się w jego życiu zmienia z czasem jaki i miejsce zamieszkania, Michał z mieszczucha staje się mieszkańcem maleńkiej wsi.
Opowieść z męskiego punktu widzenia, o zmianach nauce kochania i empatii.
Michał główny bohater, spotyka je dwie, dojrzałą kobietę z po przejściach i dziewczynkę, która mimo kilku lat swojego życia doznała wiele krzywd z obiema połączy go coś szczególnego. Poświęca wiele czasu dziewczynce z która łączy go szczególna więź.
Książka dla mnie niezwykła, pisana przez kobietę o mężczyźnie. Doskonale odzwierciedla męskie uczucia, spojrzenie na świat. Pokazuje jak mężczyzna odczuwa, świat jak zmienia się jego światopogląd, spełnia swoje marzenia. Niewiele jest książek o mężczyznach o ich uczuciach, przeżyciach, marzeniach, miłościach, pragnieniach i trudnych decyzjach. Czasem i takie książki nam kobietą pozwalają trochę zrozumieć mężczyzn.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz